Parafia Nawiedzenia
Najświetszej Maryi Panny
w Konstantynowie Łódzkim

„Nie bój się Maryjo, znalazłaś Łaskę u Boga.
Oto poczniesz i porodzisz Syna,
któremu nadasz imię Jezus”
(Łk 1, 30-31)

O parafii

Uroczystosć jubileuszowa pięćset lecia istnienia cudownego obrazu Matki Bożej ze Srebrnej

Drodzy Parafianie, droga Młodzieży, drogie Dzieci

Po prawie roku przygotowań zbliżamy się do wyjątkowych historycznych dla tego miejsca wydarzeń wspólnego przeżycia wyjątkowego Jubileuszu 500-lecia istnienia wyjątkowego obrazu Maryi który jest kopią jeszcze bardziej znanego, cudownego obrazu z Rzymu : Salus Populi Romani.

W ramach przygotowań duchowych i materialnych udało nam się zrealizować wiele planów:

1. Nowennę dziewięciomiesięczną w czasie której była przybliżana historia trzech powiązanych z sobą wyjątkowych obrazów Maryjnych : Matki Bożej z Liddy, obrazu Salus Populi Romani oraz naszego obrazu Matki Bożej ze Srebrnej.

2. Od Wielkiego postu została zaproponowana szczególna forma duchowej ofiary 12 postanowień związanych z naszym życiem religijnym i moralnym. Zrealizowane postanowienia zostaną złożone na ołtarzu w czasie Mszy św. 14 września.

3. Udalo się odnowić Tabernakulum, wieczną lampkę, figurki Matki Bożej i Pana Jezusa, zakupić nowy kielich i nową puszkę na komunikanty, pozłocić korony, wykonać tablicę pamiątkową z wykazem najważniejszych wydarzeń historycznych w ciągu 500 lat, zakupić figurkę św. Michała Archanioła, kopie wspomnianych trzech ikon Maryi, zakupiono także nowe obrusy i bielizny kielichowe, nowy zestaw nagłośnieniowy procesyjny i zmodernizować nagłośnienie zewnętrzne kościoła. Są także dostępne kopie obrazu naszej Matki Bożej oraz folderki nt. naszej parafii.

4. Jest napisana książka o naszym obrazie, o Salus Populi Romani i o Matce Bożej z Liddy

5. Jest realizowany krótki film na temat naszej Matki Bożej.

6. Nasza parafia bedzie włączona do swiatowej Rodziny parafii w których jest kopia obrazu Salus Populi Romani. Rodzina ta ma swoje centrum w Rzymie w Bazylice Santa Maria Maggiore.

Wszystkie te plany udało nam się zrealizować przede wszystkim dzięki wsparciu Matki Bożej ale także pomocy wielu osób które zechciały nas wspomóc duchowo i materialnie.

Oto plan obchodów Jubileuszowych :

1. Niedziela 13 września

g. 12.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Na końcu Mszy św. dzieci powierzą Maryi swoje życie, swoje troski i swoje Rodziny, złożą też po jednej róży jako ich wyraz miłości i wdzięczności.

g. 15.00 Msza św. dla pozostalych dzieci. Na tej Mszy św. przybyłe dzieci złożą również Matce Bożej symboliczną różę.

g. 20.00 -24.00 Wieczór uwielbienia i dziękczynienia Matce Bożej. Zapraszamy na ten wyjątkowy wieczór wszystkich chętnych.

Poniedziałek 14 września

g. 17.30 Rozpoczęcie liturgii przy mostku na rzece Łódka, (ul Kościelna), tam powitamy ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia i z zapalonymi lampionami udamy się procesyjnie do kościoła.

g. 18.00 Uroczysta Eucharystia dziękczynna Bogu w Trójcy Jedynemu za dar pięciu wieków obecności cudownego obrazu Matki Bożej w Srebrnej.

W czasie Mszy św. będzie uroczysta procesja z darami, poświecenie koron Maryjnych, poświęcenie dwóch złoconych róż i tablicy pamiątkowej. Będą też odśpiewane : Hymn parafialny i Hymn 500 lecia specialnie ułożony na tę uroczystość.

Serdecznie zapraszamy na tę liturgię z lampionami, niestety ale także z maseczkami, i dla niektórych może przydać się małe krzesło. Mam nadzieję że parasol nie będzie potrzebny.

Wszystkich którzy zechcą Maryi powiedzieć czy wyśpiewać z serca płynące dziękuję bardzo zapraszamy.

Ks. Roman Piwowarczyk

proboszcz

Przy tej okazji pragnę serdecznie podziękować Wszystkim którzy w ostatnim czasie wspierali realizacje naszych planów :

W pierwszej szczególną pomoc finansową udzielił nam Partner regionalny Województwo Łódzkie,

a także wielu parafian i rodzin, którzy na różne sposoby wpomagali nas w tym aby planowana Uroczystość mogła być przeżyta jak najpiękniej i jak najowocniej.

W niedziele i święta:

Spowiedź Święta
w tygodniu: 15min przed Mszą św.
w niedziele i święta: 20min przed Mszą św.

Zobacz szczegóły...

LITURGIA DNIA

17 III Wtorek. Dzień powszedni wspomnienie św. Patryka, biskupa.
Ez 47, 1-9. 12; Ps 46 (45), 2-3. 5-6. 8-9 (R.: 8);
por. J 4, 42. 15; J 5, 1-3a. 5-16;